Akademia LTCA – skuteczna pomoc w przyswajaniu wiedzy o podatkach

Akademia LTCA – skuteczna pomoc w przyswajaniu wiedzy o podatkach

Zmiany w prawie podatkowym są wprowadzane bardzo często. Odpowiedzialność za rozliczenia firm z urzędem skarbowym biorą zarówno osoby odpowiedzialne za to ze strony formalnej, jak i kadra zarządzająca danym przedsiębiorstwem. Jak rozkłada się ta odpowiedzialność, o czym należy pamiętać, oraz gdzie szukać najnowszych i pewnych informacji na temat zmian w prawie podatkowym?

Odpowiedzialność za rozliczenia może dotknąć każdego

Odpowiedzialność za codzienne prowadzenie firmy spoczywa na całym zespole, który ją tworzy. Warto jednak pamiętać, że w momencie naruszenia przepisów najbardziej surowe kary dotkną kadrę, która zarządza daną firmą. Dlatego tak ważna jest świadomość ryzyka zarówno pod kątem podmiotowym, jak i przedmiotowym. Przy dużych uchybieniach kary mogą dotyczyć każdego pracownika. Z każdym rokiem obowiązki pracodawców i odpowiedzialność za prowadzenie przedsiębiorstwa zgodnie z obowiązującym prawem, między innymi podatkowym, poszerza się. W związku z tym warto mieć świadomość zarówno ryzyka, jak i konsekwencji działań niezgodnych z najnowszymi zmianami. Bardzo ważne jest, aby w ramach zapobiegania błędom, dbać o aktualną wiedzę na temat prawa dzięki ciągłym szkoleniom i poszerzaniu wiedzy. Prawo podatkowe, VAT, CIT – to tylko część tematyki szkoleń, które pomogą zniwelować ryzyko działań niezgodnych z najnowszymi zmianami prawnymi. Warto również zainwestować w przydatne szkolenia VAT. Warszawa to miasto, w którym stale przybywa nowych przedsiębiorstw, a w każdym z nich trzeba rozliczać podatki.

Szkolenia sposobem na aktualizowanie wiedzy

W prawie podatkowym należy zwracać szczególną uwagę na aktualność danych. Samemu jednak często trudno jest zadbać o zebranie takiego rodzaju wiedzy, głównie przez ogrom informacji. W takich przypadkach z pomocą przychodzą eksperci z Akademii LTCA. Kadra prowadząca szkolenia to praktycy z wieloletnim doświadczeniem, którzy w przystępny sposób na co dzień przybliżają tematykę prawa podatkowego i nie tylko. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.akademialtca.pl. Szkolenia VAT oraz szkolenia podatkowe to tylko część oferty Akademii. Oprócz tego istnieje możliwość dostosowania programu szkoleń do konkretnych potrzeb podczas spotkań zamkniętych prowadzonych dla indywidualnych firm. Szkolenie CIT, Szkolenie Compliance oraz szkolenia antykorupcyjne mogą się odbywać w formie otwartej, zamkniętej oraz e-lerningowej. Spotkania mogą również dotyczyć takich tematów jak prawo pracy, leasing operacyjny i finansowy, delegacje oraz ich rozliczanie, oraz ceny transferowe. Szkolenie, pomijając tematykę, może zostać również dostosowane do potrzeb klienta pod kątem branży. Akademia oferuje również przybliżenie tematyki compliance. Szkolenie to może przynieść korzyści każdej firmie, która będzie przeprowadzać takie spotkanie w formie zarówno zamkniętej, jak i otwartej – skierowanej do szerszej publiczności, skupionej na więcej niż jednym przedsiębiorstwie. Podstawowym i najbardziej rozszerzonym obszarem tematycznym są jednak szkolenia podatkowe. Warszawa to nie jedyne miasto, w którym odbywają się spotkania – istnieje możliwość zorganizowania kursu na terenie całego kraju.

Prowadzenie przedsiębiorstwa nie jest rzeczą łatwą oraz wiąże się z ogromną odpowiedzialnością. Dlatego warto niwelować ryzyko pomyłek i inwestować w odpowiednie szkolenia, które poszerzą i zaktualizują wiedzę zarówno kadry zarządzającej, jak i pracowników.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij