Jak rozpocząć import towarów z Chin? Poradnik dla początkujących

Import towarów z Chin może być dla wielu początkujących przedsiębiorców dość skomplikowanym i niejasnym zagadnieniem. Wymierne finansowo korzyści płynące ze współpracy z chińskimi partnerami biznesowymi sprawiają jednak, że coraz więcej firm, również z Polski, postanawia rozszerzyć dotychczasową działalność o import produktów z Chin. Wówczas pojawia się jednak szereg formalności do spełnienia oraz obowiązków ciążących na przyszłych importerach, od których uzależnione jest powodzenie całego przedsięwzięcia. Aby mieć pewność, że inwestycja zakończy się sukcesem, warto zasięgnąć wsparcia specjalistów oferujących pomoc w imporcie z Chin. Sprawdź, jak wyglądają kolejne etapy tej procedury.

Pomoc w imporcie z Chin – krok po kroku

Kluczowym ryzykiem towarzyszącym importowi towarów z Chin z pewnością pozostaje fakt, że strategiczne działania w tym zakresie rozgrywają się bezpośrednio w Państwie Środka, wskutek czego importer nie ma pełnej kontroli nad procesem. Wiąże się z tym również konieczność znajomości chińskiego środowiska biznesowego i obowiązującego tam prawa, które pod wieloma względami znacząco odbiega od regulacji znanych z gruntu europejskiego. To wszystko sprawia, że rodzime przedsiębiorstwa planujące wymianę handlową z Państwem Środka poszukują profesjonalnej pomocy w imporcie z Chin. Doświadczeni eksperci zajmą się bowiem całością zadań związanych z planowanym przedsięwzięciem, którego kolejne etapy znajdziesz w poniższym tekście.

Rejestracja działalności do importu z Chin

Aby móc legalnie wprowadzać towary z Chin na rynki europejskie, należy na początku dokonać rejestracji firmy do importu produktów. Wówczas firma otrzymuje numer NIP, który w dalszym kroku będzie potrzebny do tego, by uzyskać numer EORI i zarejestrować się jako importer w BDO (jeśli importowane towary znajdują się w grupie produktowej objętej tym obowiązkiem).

Rejestracja marki w Chinach

Rejestracja znaku towarowego w Chińskim Urzędzie Patentowym to priorytet zarówno w przypadku eksportu, jak i importu produktów z Chin. Obowiązek ten dotyczy szczególnie firm, które importują z Chin produkty z logo swojej firmy – nawet w sytuacji, gdy rynkiem docelowym nie są Chiny. Korzystając

Weryfikacja chińskiego dostawcy

Prowadząc inwestycję z odległego (zarówno pod względem geograficznym, jak i kulturowym) kraju, wybór dostawcy okazuje się jednym z najważniejszych etapów importu. Aby wyeliminować ryzyko trafienia na nieuczciwego kontrahenta, warto uprzednio przeprowadzić weryfikację wybranego producenta, zlecając to zadanie firmie oferującej profesjonalną pomoc importu z Chin.

Kontrola jakości

Kontrola jakości produktu to podstawowe narzędzie bezpieczeństwa w przypadku importu towarów z Chin, którą przeprowadza się bezpośrednio u chińskiego producenta. Tu również przyda się zatem wsparcie profesjonalnego pośrednika działającego na miejscu w Państwie Środka. W razie potrzeby specjaliści zajmą się ponadto zleceniem towaru do specjalistycznego laboratorium badawczego.

Co opłaca się importować z Chin?

Import towarów z Chin pozwala pozyskiwać towary niedostępne na rodzimym rynku, które są jednak pożądane przez konsumentów. Produktami cieszącymi się szczególną popularnością wśród firm importujących z Państwa Środka są m.in. artykuły wyposażenia wnętrz, elektronika, kosmetyki, oświetlenie, a także odzież i tekstylia.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij