Myślisz o zakupie samochodu? Marzysz o nowym aucie, ale stan konta mówi, że stać Cię jedynie na 20-letnie? Nie chcesz brać kredytu na ten cel? Warto rozważyć leasing. Teraz jest on dostępny nie tylko dla firm, ale i dla osób prywatnych!

Jeśli chodzi o prywatny zakup auta – zazwyczaj były dwa wyjścia: płatność gotówką lub kredyt. Pierwsze rozwiązanie wymagało sporych oszczędności lub niskich wymagań wobec samochodu. Drugie to dodatkowe koszty z tytułu opłat takich jak: prowizja, marża, wibor, itd. Wiele osób marzyło o tym, aby mieć takie możliwości, jak właściciele firm, czyli wziąć auto w leasing. Teraz to możliwe.

Leasing jest niezwykle wygodnym i bezpiecznym sposobem na pozyskanie nowego lub używanego samochodu. Wystarczy wybrać profesjonalną firmę, które zajmie się wszystkimi formalnościami. Dobrze jest wstępnie przejrzeć jej stronę i sprawdzić, co oferuje oraz proponuje warunki. Warto również pomyśleć o swoich finansach. Jaki mam wkład własny? Jak wysokie raty chcę płacić? Jeśli chodzi o leasing dla osób prywatnych kalkulator internetowy będzie na tym etapie najlepszym narzędziem do zweryfikowania naszych możliwości. Najlepsze firmy posiadają takie narzędzie na swojej stronie www. Wtedy w zaciszu domowym, bez umów i rozmów z konsultantami, możemy sprawdzić orientacyjnie, ile miesięcznie będziemy musieli zapłacić za konkretny samochód.

Taki prosty w obsłudze kalkulator leasingowy znajdziemy, np. na stronie cls.pl. Narzędzie jest przejrzyste i prowadzi nas przez wszystkie obliczenia krok po kroku. Wystarczy wpisać wartość wybranego pojazdu w kwotach netto i brutto, określić wkład własny i liczbę rat, na które chcemy rozłożyć zakup. Wysokość miesięcznej spłaty natychmiast zostanie wygenerowana poniżej. Co ciekawe możemy tam także porównać koszt leasingu do kosztów kredytu i sprawdzić, co w naszym przypadku wypadnie korzystniej.

Korzystając z takiego narzędzia jak kalkulator rat leasingu należy mieć na uwadze, że wygenerowana wysokość opłat jest orientacyjna i ma jedynie charakter informacyjny. Nie obejmuje również zakupu obowiązkowych ubezpieczeń, jak OC i AC. Jeśli będziemy chcieli poznać indywidualnie dopasowaną ofertę, warto jest umówić się na spotkanie z przedstawicielem firmy takiej, jak CLS, która ma oddziały w całej Polsce. Lista i mapa wszystkich biur partnerskich i doradców również znajdziemy na stronie internetowej. Znajdują się tam też ich numery telefonów. Możemy też wysłać e-mail z konkretnym pytaniem lub zostawić nasze dane kontaktowe. Wtedy przedstawiciel, który znajduje się najbliżej nas – zadzwoni i przybliży nam całą procedurę zakupu samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ