Podział majątku przy rozwodzie – dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Rozwód bez orzekania o winie, w atmosferze porozumienia nie przysparza większych trudności. Dzięki temu małżonkowie wspólnie decydują o wielu sprawach, godząc się na rozwiązania korzystne dla obu stron. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy dochodzi do konfliktu.

Jego źródłem może okazać się na przykład podział majątku, do jakiego musi dojść po rozwodzie. Jest on zależny od wielu kwestii oraz czynników, związanych na przykład z faktem podpisania intercyzy. Obowiązujące przepisy prawne dla wielu osób często wydają się niezrozumiałe. Między innymi z tego właśnie rodzą się konflikty. Jedna ze stron może czuć się poszkodowana, dlatego próbuje walczyć o swoje prawa. Wszystkim dostępnymi metodami.

W takim przypadku niezwykle ważną rolę do odegrania ma adwokat. To dzięki jego pomocy cały proces może zostać w ogóle przeprowadzony. Dba on nie tylko o interesy swoich klientów, ale również o to, aby rozwód odbył się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

W czym adwokat może pomóc podczas podziału majątku?

Pierwszym zadaniem, jakim zajmuje się prawnik, jest fachowe doradztwo. Zarówno w sprawie rozwodu, jak i związanego z nim podziału majątku. Wyjaśnia on wszystkie ważne kwestie, a także przedstawia dostępne rozwiązania oraz sposoby na dochodzenie swoich praw przed sądem.

Po przedstawieniu ważnych spraw, przechodzi on do działania. Pomaga w kompletowaniu potrzebnych dokumentów, załatwia formalności, jak również reprezentuje klienta w postępowaniu przed sądem. Sprawia to, że wybór dobrego adwokata daje gwarancję, że podział majątku zostanie przeprowadzony w sposób prawidłowy.

Nie będzie mowy o żadnych nadużyciach, ani niesprawiedliwych orzeczeniach. Mając to wszystko na uwadze, śmiało można stwierdzić, że wizyta w cenionej kancelarii adwokackiej w sprawie o podział majątku wydaje się jednym słusznym rozwiązaniem. Bez względu na to, czego on dokładnie dotyczy i jakie jest podejście obu stron do całej sprawy.

Zapraszamy po więcej informacji: Podział majątku Łódź.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij