Współpraca z adwokatem

Współpraca z adwokatem

Niezależnie od sporu, w jakim się znajdujemy, większość osób posiada przeświadczenie o swojej racji. W takiej sytuacji można łatwo uwierzyć, iż konflikt możemy rozwiązać na własną korzyść w postępowaniu sądowym. Rzeczywistość może okazać się inna.

Sąd opiera się na dowodach

To podstawa, którą powinniśmy mieć w pamięci. Nawet, jeżeli w sporze mamy racje sąd nie wyda orzeczenia o winie oponenta bez wiarygodnych dowodów. Przykładowo ciężej jest udowodnić przed sądem nienależyte wykonywanie obowiązków rodzicielskich z powodu alkoholizmu, jeżeli nigdy nie wezwaliśmy w takiej sytuacji policji. Sąd nie oprze się na słowach i emocjach, a tylko na dowodzie o którego dostarczenie musimy zadbać sami. Aby móc zrobić do skutecznie konieczny jest adwokat, który wesprze nas w zdobyciu materiału dowodowego.

Rozeznanie w przepisach prawnych

Może się okazać, że nie tylko nie posiadamy odpowiednich dowodów, ale również, iż nasze mniemanie o słuszności w świetle prawa jest nieprawdziwe. System prawny, w którym żyjemy nie jest idealny i posiada luki. To, co wydawać się może moralnie niesłuszne, naganne może nie być ujęte przez przepisy prawa. W takiej sytuacji wyegzekwowanie kary będzie niemożliwe. Adwokat wyklaruje naszą sytuację i wyjaśni jakie działania można podjąć, aby wymusić zmianę postępowania lub ukaranie oponenta w ramach obowiązującego prawa.

Uniknięcie sporu

Chociaż adwokat i jego działalność kojarzy się bezpośrednio z sądem, to w rzeczywistości każdy adwokat dąży do polubownego rozwiązania sporu i o ile to możliwe uniknięcia postępowania sądowego. W takiej sytuacji adwokat służy jako mediator między zwaśnionymi stronami i dąży do uzyskania kompromisowego, możliwego do zaakceptowania rozwiązania dla obydwu stron. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie dla skonfliktowanych stron, jeżeli ich sytuacja nie jest klarowna a wina jednej strony bezsprzeczna. Takie rozwiązania pozwala również na uniknięcie kosztów postępowania sądowego i daje możliwość współdecydowania o wyniku konfliktu.

Pamiętaj o działaniach drugiej osoby

Powinniśmy też mieć na uwadze, że druga strona najprawdopodobniej nie będzie się wahać, czy skorzystać z usług adwokata. Jeżeli pozostaniemy na sali sądowej zdani na siebie mimo słuszności naszej sprawy możemy rozprawę przegrać. Aby tego uniknąć powinniśmy korzystać z usług doświadczonego adwokata takiego jak polecana przez nas http://adwokat-klukowska.pl/

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij