Zawiłości w prawie podatkowym a rzetelność informacji

Zawiłości w prawie podatkowym a rzetelność informacji

Prawo podatkowe jest uważane za najbardziej dynamiczną gałąź prawa. Już początek 2020 r. przyniósł szereg zmian i nowelizacji mogących przyprawić o zawrót głowy każdego podatnika. W gąszczu i tempie zmian łatwo się pogubić, a powszechnie dostępne w mediach informacje nie zawsze są spójne i rzetelne. W związku z powyższym, aby uniknąć kłopotów i móc spać spokojnie, warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy wykwalifikowanych doradców podatkowych.

Nowości w prawie podatkowym

Dynamika zmian w prawie podatkowym jest wręcz zaskakująca. Niektóre z wprowadzonych zmian są przystępne, inne rodzą komplikacje.

Przykładem zmian mających na celu ułatwienie życia podatnika jest wprowadzenie usługi e-PIT, pozwalającej na elektroniczne rozliczanie się z Urzędem Skarbowym. Z pozoru rozliczenie to wydaje się bardzo proste. Jednakże z uwagi na to, że jest to nowość, wiele osób może mieć uzasadniony problem z obsługą systemu.
Stosunkową nowością w prawie podatkowym jest również wprowadzenie mechanizmu podzielonej płatności – split payment.

Kolejną zmianą są m.in. mikro rachunki polegające na możliwości wygenerowania indywidualnych rachunków do płatności podatków, z którego system automatycznie pobierze należność.

Innym typem zmian jest wprowadzenie tak zwanej białej listy podatników VAT obejmującej informację o zarejestrowanych i wykreślonych podatnikach VAT. Lista ma gwarantować bezpieczeństwo transakcji poprzez możliwość weryfikacji kontrahenta.
Popularną i rodząca wiele pytań i wątpliwości kwestią są ulgi podatkowe, których rozpiętość jest bardzo szeroka i uzależniona od spełnienia określonych warunków. Nowością w tym temacie jest m. in. ulga termomodernizacyjna.

Osoby do 26 roku życia uzyskały ulgę w postaci projektu zerowego PIT-u dla młodych, tj. zwolnienia z podatku dochodowego, które mimo wszystko wymaga odpowiedniego rozliczenia.

Gdzie szukać informacji?

Ilość zmian i nowości w prawie podatkowym wiąże się z piętrzącymi pytaniami, wątpliwościami i niejednokrotnymi trudnościami w zrozumieniu skomplikowanych przepisów. Szukając informacji, najlepiej udać się do profesjonalnych podmiotów, posiadających wiedzę i doświadczenie w temacie, by uniknąć późniejszych problemów wynikających z ewentualnych błędów popełnionych z uwagi na bazowanie na informacjach sprzecznych czy niesprawdzonych.

W tym zakresie doradztwo prawne Poznań, to lista wielu podmiotów, zajmujących się profesjonalnie doradztwem podatkowym, które z pewnością udzielą nam rzetelnych informacji i udzielą wsparcia na każdym etapie postępowania podatkowego. Wyszukanie profesjonalisty, który stanowi źródło rzetelnych informacji jest niezwykle proste. Wystarczy bowiem wpisać w wyszukiwarkę doradztwo prawne Poznań i zorientować się w liście podmiotów świadczących usługi z zakresu doradztwa podatkowego.

Dodatkową zaletą profesjonalnej pomocy połączonej z systemem cyfryzacji podatkowej pozwalającej na załatwienie wielu urzędowych spraw przez Internet jest to, iż profesjonalista ma możliwość przeprowadzenia nas przez skomplikowane procesy zgłoszeń i deklaracji już na jednym spotkaniu, wykorzystując do tego komputer i łącze internetowe. Jednocześnie w formie praktycznej i teoretycznej objaśni szczegółowo poszczególne kroki podejmowane celem załatwienia sprawy.

Podsumowanie

Zmiany podatkowe dotykają wszystkich, niezależnie od tego czy prowadzimy firmę, czy pracujemy na etacie. Nowe regulacje i dynamika zmian sprawiają, że nie wszystko może być zrozumiałe. Mimo to należy orientować się jakie konsekwencje rodzi dla nas dana zmiana, jakie daje udogodnienia, bądź z jakimi wiąże się obowiązkami. W takich sytuacjach niezbędna jest profesjonalna, rzetelna pomoc oferowana przez wykwalifikowanych i doświadczonych doradców podatkowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij