Kancelaria Adwokacka — jak wygląda praca adwokata w Szczecinie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wygląda zawód adwokata, jak działa jedna z kancelarii adwokackich w Szczecinie oraz jaki zakres pomocy prawnej jest w kompetencjach adwokata, sprawdź koniecznie ten wpis.

Szczecin od prawie ośmiu wieków ma prawa miejskie i jest największym miastem w województwie zachodniopomorskim, z liczbą mieszkańców dynamicznie zbliżającą się do poziomu czterystu tysięcy. Osoby zainteresowane zawodem adwokata, mają możliwość studiowania na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego, co jest jedną z możliwości dołączenia do grona ponad czterystu aktywnych zawodowo adwokatów i radców prawnych w tym mieście.

Pojęcie adwokata, jakie jest używane przez wielu z nas, swoje początki ma w łacińskim „advocatus od advocare”, co oznacza „wzywać na pomoc”. W Polsce pojęcie adwokata zostało dokładnie opisane w ustawie Prawo o adwokaturze z 1982 roku, gdzie precyzyjnie określono główne zadanie adwokata, którym jest udzielanie pomocy prawnej, współdziałanie w ochronie praw i wolności obywatelskich oraz kształtowanie i stosowanie prawa.

Wiedząc, co znaczy słowo adwokat, oraz jakie jest główne zadanie adwokata, opisane w ustawie Prawo o Adwokaturze, warto również sprawdzić, kto dokładnie może zostać adwokatem. Pod tym względem, osoba ubiegająca się o tytuł adwokata musi spełnić szereg wymogów, takich jak:

  • posiadanie pełnych zdolności do czynności prawnych,
  • korzystanie z pełnych praw publicznych,
  • nieskazitelny charakter,
  • ukończone wyższe studia prawnicze z tytułem magistra w Rzeczypospolitej Polskiej lub ukończone studia prawnicze za granicą kraju, które są uznawane w Rzeczypospolitej Polskiej,
  • odbycie aplikacji adwokackiej,
  • złożenie egzaminu adwokackiego.

Adwokat Szczecin — zakres usług kancelarii adwokackiej

Pojęcie zawodu adwokata od wielu lat jest bardzo dokładnie uregulowane prawnie, dlatego też każda osoba, która zostanie dopuszczona do egzaminu adwokackiego i ukończy go z pozytywnym wynikiem, odbędzie aplikację adwokacką oraz ma pełną zdolność do czynności prawnych, może wnioskować w okręgowej radzie adwokackiej o wpisanie na listę adwokatów. Chęć wpisania na listę adwokatów w Szczecinie do 2022 roku wnioskowało ponad czterystu adwokatów, którzy czynnie wykonują swój zawód.

Adwokat to niewątpliwie specjalista w dziedzinie prawa, który potwierdził swoje kompetencje zawodowe przez uzyskanie pozytywnego wyniku na egzaminie adwokackim. Głównym celem adwokata jest szeroko rozumiane świadczenie pomocy prawnej, w której zakresie mieści się zarówno udzielenie porady prawnej, sporządzanie opinii prawnych, jak i reprezentowanie klienta przed sądem. Szczegółowy zakres pomocy w zakresie prawa, jaką świadczy adwokat, jest często określane przez samego adwokata, który może o tym informować podczas rozmowy z interesantem lub zamieszczając zakres usług na stronie internetowej kancelarii.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Ewa Janiszewska — zakres pomocy prawnej adwokat w Szczecinie

Adwokat Ewa Janiszewska jest członkiem Szczecińskiej Izby Adwokackiej w Szczecinie, a studia prawnicze ukończyła na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Od ponad dziesięciu lat świadczy pomoc w zakresie prawa. Obecnie Adwokat przyjmuje interesantów w kancelarii adwokackiej przy Alei Wojska Polskiego 20/5 w Szczecinie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 oraz telefonicznie i mailowo. Aktualny zakres pomocy prawnej, jaki jest świadczony przez Adwokat Ewę Janiszewską, można sprawdzić na stronie internetowej kancelarii adwokackiej pod adresem www.adwokatszczecin.info oraz bezpośrednio w biurze.

Pomoc prawna w Szczecinie dla osób fizycznych

Osoba fizyczna, która ma problem prawny może skorzystać ze wsparcia adwokata. W tym miejscu warto wspomnieć, że adwokat jest ekspertem w dziedzinie znajomości prawa, dlatego może służyć pomocą w sprawach z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego, karnego, gospodarczego oraz pracy.

Pomoc prawna w zakresie prawa cywilnego to często pomoc w:

  • prowadzeniu sprawy o podział majątku,
  • prowadzeniu sprawy o zadośćuczynienie,
  • prowadzeniu sprawy o zapłatę,
  • sporządzeniu umowy cywilnoprawnej.

Pomoc adwokata w zakresie prawa rodzinnego to przede wszystkim wsparcie prawne we wszelkiego rodzaju sprawach związanych z:

  • alimentami,
  • rozwodem,
  • podziałem majątku,
  • separacją,
  • ustaleniem lub zaprzeczeniem ojcostwa,
  • rozdzielnością majątkową.

W przypadku pomocy prawnej z zakresu prawa pracy adwokat może służyć pomocą w sprawach związanych z wynagrodzeniem za nadgodziny, dochodzeniem zaległego wynagrodzenia, dyskryminacją oraz przywróceniem do pracy.

Wymieniony wyżej zakres pomocy prawnej dla osób fizycznych został przedstawiony w bardzo dużym uproszczeniu. Szczegółowe informacje co do wsparcia prawnego bardzo często możemy poznać, odwiedzając stronę internetową kancelarii adwokackiej lub bezpośrednio kontaktując się z wybranym adwokatem.

Pomoc prawna dla firm w Szczecinie

W Szczecinie jest kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorstw, które świadczą swoje usługi w zakresie regulowanym przepisami prawa. Przedsiębiorca, który potrzebuje pomocy prawnej, może udać się do adwokata, który udzieli wsparcia prawnego w zakresie:

  • sporządzenia oraz opiniowania umów cywilnoprawnych,
  • rejestracji i likwidacji spółek osobowych i kapitałowych,
  • reprezentowaniu w sprawach gospodarczych przed sądami wszystkich instancji oraz przed Sądem Najwyższym,
  • dochodzeniem należności cywilnoprawnych.

Zakres pomocy prawnej ze strony adwokata jest bardzo obszerny, a powyższy artykuł w sposób powierzchowny nakreślił pojęcie adwokata oraz zakres jego kompetencji. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o funkcjonowaniu kancelarii, możesz sprawdzić stronę internetową adwokat ze Szczecina, która jest dostępna pod adresem www.adwokatszczecin.info.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij