Czy warto zdecydować się na adwokata zajmującego się prawem karnym?

Czy warto zdecydować się na adwokata zajmującego się prawem karnym?

Problemy z prawem mogą przytrafić się każdemu. Niezależnie od naszego trybu życia możemy stanąć przed koniecznością obrony swojego dobrego imienia przed sądem. Nawet jeśli całkowicie unikamy problemów i nie łamiemy przepisów prawa, może zdarzyć się sytuacja, że zostaniem oskarżeni o popełnienie przestępstwa. Szczególnie ciężkie zarzuty są związane z prawem karnym. Zostając oskarżonym o popełnienie przestępstwa, naszym pierwszym krokiem powinno być udanie się do odpowiedniego prawnika, który pomoże nam oczyścić się z zarzutów. 

W czym może pomóc kancelaria adwokacka Wrocław?

Kancelaria adwokacka Wrocław powinna być pierwszym miejscem, które odwiedzimy po oskarżeniu nas o popełnienie przestępstwa. Decydując się na zatrudnienie adwokata, zyskujemy szanse na obronę naszej niewinności. Adwokat w ramach współpracy będzie bronić naszych interesów przed sądem, wykonując wszystkie działania mające na celu naszą ochronę. W zakres jego obowiązków wchodzi również doradztwo i sporządzanie pism związanych ze sprawą. Zatrudnienie adwokata, który specjalizuje się w prawie karanym, może znacząco ułatwić nam wygranie sprawy.

Jakie przestępstwa obejmuje prawo karne?

Podstawowymi założeniami prawa karnego jest karanie i rehabilitacja osób, które popełniły przestępstwa godzące w wolność, zdrowie lub życie drugiej osoby albo jej mienia. W skład przestępstw obejmujących prawo karne wchodzą:

  • pobicia
  • kradzieże
  • włamania
  • handel narkotykami
  • rozbój

Lista przestępstw jest oczywiście znacznie dłuższa, ale to właśnie z takimi sprawami najczęściej ma do czynienia prawnik specjalizujący się w prawie karnym. Znajomość przepisów i sposób ich stosowania przez sąd może być kluczowa podczas całego postępowania. Prawo karne jest na tyle obszerną dziedziną, że praktycznie niemożliwe jest zajmowanie się nim w profesjonalny sposób, jeśli wcześniej nie miało się z nim styczności. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się bezpośrednio do adwokata, który specjalizuje się dokładnie w tej gałęzi prawa.

Czy sprawy karne zawsze muszą odbywać się z udziałem adwokata?

W Polsce każdy obywatel ma prawo do obrońcy, nawet jeśli nie ma funduszy na zatrudnienie prawnika może skorzystać z adwokata przydzielonego przez urząd. Jednak nie ma obowiązku posiadania obrońcy, co nie zmienia faktu, że znacznie zmniejszy to nasze szanse na obronę. Rezygnowanie z adwokata w momencie, kiedy toczą się wobec nas sprawy karne, jest dużym błędem, którego najprawdopodobniej będziemy później żałować. W większości przypadków to właśnie od pracy adwokata zależy końcowy wyrok.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij