Jak walczyć o dopłatę do odszkodowania

Jak walczyć o dopłatę do odszkodowania?

Życie czasami stawia nas w trudnych sytuacjach. Kolizja czy wypadek na na pewno jedna z takich sytuacji. Jest to wydarzenie bardzo stresujące i traumatyczne. Otrzymując odszkodowanie od ubezpieczyciela jesteśmy szczęśliwi, że sprawa dobrnęła do szczęśliwego finału. Tylko, czy na pewno jest to dla nas szczęśliwe zakończenie? W wielu wypadkach otrzymane odszkodowanie jest zbyt niskie i warto wtedy powalczyć o uzyskanie dopłaty do odszkodowania.

Ubezpieczyciel przy pomocy swojego rzeczoznawcy wycenił nasza szkodę. Przysłał nam dokumenty do zatwierdzenia, a klient bojąc się walki z ubezpieczycielem zgadza się bez żadnych protestów. Czasami czujemy, że wewnętrznie nie możemy zgodzić się z wycena szkody. Wiemy, że wycena szkody samochodu jest zaniżona. Mino wszystko rezygnujemy z walki o uczciwe odszkodowanie. Dlaczego?

Strach przed walką w sądzie o wyższe odszkodowanie

Bardzo często mamy wrażenie, że odwołanie od decyzji ubezpieczyciela nic nam nie da. Zadowalamy się odszkodowaniem, które jest zaniżone, gdyż boimy się walki z prawnikami ubezpieczyciela. Walka sądowa jest przerażająca. Więc rezygnujemy.

Zrób pierwszy krok – Odwołaj się od wyceny odszkodowania

Odwołanie od zaniżonej wyceny odszkodowania jest pierwszym krokiem, by rozpocząć walkę o uczciwą kwotę odszkodowania. Kolejnym krokiem jest oddanie samochodu do naprawy na własna rękę. Jest to bardzo odważne posuniecie, ale zgodne z prawem.

Ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć wszystkie straty, które poniósł kierowca. Istnieje możliwość zlikwidowania szkody w formie bezgotówkowej. Jest to opcja bardzo korzystna dla kierowcy, który nie musi angażować w naprawę własnych środków.

Zaangażuj rzeczoznawcę samochodowego

Jest to idealny moment, by zaangażować niezależnego rzeczoznawcę. Niestety to wiąże się z kosztami, które musi pokryć kierowca. Jest to manewr, który spowoduje reakcje ze strony Twojego Ubezpieczyciela, który na 100 % nie zgodzi się z ta wycena.

Jest to idealny moment na wznowienie negocjacji. Jest to moment, gdy kierowca może zyskać dodatkowe odszkodowanie od Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Poszukaj pomocy u firm oferujących dopłaty do odszkodowań

Walka z towarzystwem ubezpieczeniowym nie jest łatwa. Jeżeli nie czujesz się na siłach walczyć samodzielnie warto zainteresować się firmami, które pomagają w uzyskaniu dopłaty odszkodowania.

Firmy pomagające uzyskać dopłatę do odszkodowania cały ciężar przeprowadzenia sprawy biorą na siebie. Kierowca po weryfikacji dokumentów otrzymuje dopłatę do zaniżonej wyceny, a firma taka jak np. JW GROUP CENTRUM ODSZKODOWAŃ samodzielnie, bez angażowania kierowcy dochodzi dopłaty do odszkodowania

Czy warto walczyć o dopłatę do odszkodowania?

Tak. Odwołanie od zaniżonej wyceny szkody jest jedynym środkiem na otrzymanie realnego odszkodowania. Jest to trudne postępowanie, ale można szukać pomocy, w firmach, które się w takiej działalności specjalizują.

Szkoda, której doświadczymy na drodze nie musi oznaczać, że będziemy poszkodowani, a nasz samochód zostanie naprawiony najtańszym kosztem. Odszkodowanie należy się kierowcy w takiej wysokości, by mógł bez żadnych strat naprawić swój pojazd. Warto o tym pamiętać i nie poddawać się. Dzięki pomocy wyspecjalizowanej firmy mamy szansę na powodzenie. Warto zawalczyć o gołębia, a nie zadowalać się wróblem.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij