Życie czasami stawia nas w trudnych sytuacjach. Kolizja czy wypadek na na pewno jedna z takich sytuacji. Jest to wydarzenie bardzo stresujące i traumatyczne. Otrzymując odszkodowanie od ubezpieczyciela jesteśmy szczęśliwi, że sprawa dobrnęła do szczęśliwego finału. Tylko, czy na pewno jest to dla nas szczęśliwe zakończenie? W wielu wypadkach otrzymane odszkodowanie jest zbyt niskie i warto wtedy powalczyć o uzyskanie dopłaty do odszkodowania.

Ubezpieczyciel przy pomocy swojego rzeczoznawcy wycenił nasza szkodę. Przysłał nam dokumenty do zatwierdzenia, a klient bojąc się walki z ubezpieczycielem zgadza się bez żadnych protestów. Czasami czujemy, że wewnętrznie nie możemy zgodzić się z wycena szkody. Wiemy, że wycena szkody samochodu jest zaniżona. Mino wszystko rezygnujemy z walki o uczciwe odszkodowanie. Dlaczego?

Strach przed walką w sądzie o wyższe odszkodowanie

Bardzo często mamy wrażenie, że odwołanie od decyzji ubezpieczyciela nic nam nie da. Zadowalamy się odszkodowaniem, które jest zaniżone, gdyż boimy się walki z prawnikami ubezpieczyciela. Walka sądowa jest przerażająca. Więc rezygnujemy.

Zrób pierwszy krok – Odwołaj się od wyceny odszkodowania

Odwołanie od zaniżonej wyceny odszkodowania jest pierwszym krokiem, by rozpocząć walkę o uczciwą kwotę odszkodowania. Kolejnym krokiem jest oddanie samochodu do naprawy na własna rękę. Jest to bardzo odważne posuniecie, ale zgodne z prawem.

Ubezpieczyciel ma obowiązek pokryć wszystkie straty, które poniósł kierowca. Istnieje możliwość zlikwidowania szkody w formie bezgotówkowej. Jest to opcja bardzo korzystna dla kierowcy, który nie musi angażować w naprawę własnych środków.

Zaangażuj rzeczoznawcę samochodowego

Jest to idealny moment, by zaangażować niezależnego rzeczoznawcę. Niestety to wiąże się z kosztami, które musi pokryć kierowca. Jest to manewr, który spowoduje reakcje ze strony Twojego Ubezpieczyciela, który na 100 % nie zgodzi się z ta wycena.

Jest to idealny moment na wznowienie negocjacji. Jest to moment, gdy kierowca może zyskać dodatkowe odszkodowanie od Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Poszukaj pomocy u firm oferujących dopłaty do odszkodowań

Walka z towarzystwem ubezpieczeniowym nie jest łatwa. Jeżeli nie czujesz się na siłach walczyć samodzielnie warto zainteresować się firmami, które pomagają w uzyskaniu dopłaty odszkodowania.

Firmy pomagające uzyskać dopłatę do odszkodowania cały ciężar przeprowadzenia sprawy biorą na siebie. Kierowca po weryfikacji dokumentów otrzymuje dopłatę do zaniżonej wyceny, a firma taka jak np. JW GROUP CENTRUM ODSZKODOWAŃ samodzielnie, bez angażowania kierowcy dochodzi dopłaty do odszkodowania

Czy warto walczyć o dopłatę do odszkodowania?

Tak. Odwołanie od zaniżonej wyceny szkody jest jedynym środkiem na otrzymanie realnego odszkodowania. Jest to trudne postępowanie, ale można szukać pomocy, w firmach, które się w takiej działalności specjalizują.

Szkoda, której doświadczymy na drodze nie musi oznaczać, że będziemy poszkodowani, a nasz samochód zostanie naprawiony najtańszym kosztem. Odszkodowanie należy się kierowcy w takiej wysokości, by mógł bez żadnych strat naprawić swój pojazd. Warto o tym pamiętać i nie poddawać się. Dzięki pomocy wyspecjalizowanej firmy mamy szansę na powodzenie. Warto zawalczyć o gołębia, a nie zadowalać się wróblem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ