Jaki materiał dowodowy zgromadzić, aby odpowiednio przygotować się do rozwodu

Jaki materiał dowodowy zgromadzić, aby odpowiednio przygotować się do rozwodu?

Według statystyki, liczba rozwodów stale rośnie i obejmuje aż 30% małżeństw. Moment, w którym małżonkowie zaczynają myśleć i rozmawiać o rozstaniu, zawsze wiąże się z trudnymi emocjami. Kiedy ostateczna decyzja zostanie podjęta, warto dowiedzieć się w jaki sposób odpowiednio przygotować się do procesu oraz co powinno znaleźć się w pozwie rozwodowym.

Wykorzystaj sprawdzone porady prawne i doświadczenie adwokata. Wrocław i inne duże miasta

Świadomość wiążąca się z absolutnym brakiem perspektyw na dalsze, wspólne życie jest główną podstawą do podjęcia działań mających na celu rozwód. Przyjęte w prawie powody to m.in. zdrada, przemoc fizyczna, psychiczna i finansowa, nadużywanie alkoholu czy niezgodności charakteru utrudniające codzienne funkcjonowanie. Należy wykazać sądowi ustanie małżeństwa, tj. trwały i zupełny rozkład pożycia, na podstawie jednego z tych przypadków. Za „zupełny” należy rozumieć rozkład i degradację więzi uczuciowych, fizycznych oraz gospodarczych. Za „trwały” – nie dający szans na powrót do dawnych zażyłości. Warto wiedzieć, że płynne i sprawne osiągnięcie zamierzonego efektu, możemy zyskać przy zatrudnieniu pełnomocnika-specjalisty. Należy rozważyć kwestię zaczerpnięcia porad od profesjonalnego adwokata. Wrocław tak jak inne duże miasta oferuje wiele profesjonalnych kancelarii, które specjalizuję się w tej, konkretnej dziedzinie. To idealna możliwość uzyskania solidnego wsparcia oraz gwarancji doświadczenia.

Kancelaria prawna Wrocław radzi – co jeszcze warto wiedzieć?

Środki dowodowe są podstawowym elementem, który wpłynie na ostateczną decyzję sądu. Wiążą się one z dobrym przygotowaniem i mogą pomóc korzystnie rozstrzygnąć sprawę. Warto zwrócić uwagę na następujące elementy:
– wyjaśnienia, które prezentują Twoje stanowisko – postaw na spokojną, merytoryczną i wyważoną argumentację. Stres i negatywne emocje nie powinny brać góry nad całą sprawą,
– zeznania świadków – to równie ważny punkt w trakcie dowodzenia swojej racji, choć często trudny dla obu stron – gdy w zeznaniach uczestniczą członkowie rodziny czy przyjaciele,
– odpowiednio opisane dokumenty poświadczające różne kwestie, np. dokumenty laboratoryjne,
– fotografie czy materiały wideo przedstawiający daną sytuację,
– wiadomości e-mail oraz SMS z informacją o zawartości i kontekście,
kancelaria prawna Wrocław radzi również o dołączeniu wszelkich innych dowodów, które mogą być niezbędne podczas rozprawy.

W trakcie starań o rozwód z orzekaniem o winie, kluczowe znaczenie mają konkretne dowody, a nie argumenty. Przykładem może być zdrada, dlatego w zdobyciu dowodu potwierdzającego ten występek może pomóc nawet sam doświadczony detektyw.

Adwokat Wrocław – ważne konkluzje i porady

Przed rozpoczęciem procesu rozwodowego, warto zastanowić się nad pytaniami, które mogą paść ze strony sądu oraz współmałżonka. Warto pamiętać wtedy o okolicznościach zawarcia małżeństwa, przyczynach pogorszenia sytuacji, dochodach i miesięcznych wydatkach. Sąd bardzo rzadko wydaje decyzję o rozwiązaniu małżeństwa na pierwszej rozprawie. Trzeba być przygotowanym na kolejny etap. Rozwód to bez wątpienia trudny moment w życiu dla małżonków. Z tego względu każdy pełnomocnik m.in. z kancelarii prawnej Wrocław może zasugerować przygotowanie psychiczne do rozprawy. Złożenie pozwu rozwodowego to tylko pierwszy z kroków, dlatego warto przedyskutować przebieg wszystkich działań ze specjalistą i jak najlepiej się do nich przygotować.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij