Według statystyki, liczba rozwodów stale rośnie i obejmuje aż 30% małżeństw. Moment, w którym małżonkowie zaczynają myśleć i rozmawiać o rozstaniu, zawsze wiąże się z trudnymi emocjami. Kiedy ostateczna decyzja zostanie podjęta, warto dowiedzieć się w jaki sposób odpowiednio przygotować się do procesu oraz co powinno znaleźć się w pozwie rozwodowym.

Wykorzystaj sprawdzone porady prawne i doświadczenie adwokata. Wrocław i inne duże miasta

Świadomość wiążąca się z absolutnym brakiem perspektyw na dalsze, wspólne życie jest główną podstawą do podjęcia działań mających na celu rozwód. Przyjęte w prawie powody to m.in. zdrada, przemoc fizyczna, psychiczna i finansowa, nadużywanie alkoholu czy niezgodności charakteru utrudniające codzienne funkcjonowanie. Należy wykazać sądowi ustanie małżeństwa, tj. trwały i zupełny rozkład pożycia, na podstawie jednego z tych przypadków. Za „zupełny” należy rozumieć rozkład i degradację więzi uczuciowych, fizycznych oraz gospodarczych. Za „trwały” – nie dający szans na powrót do dawnych zażyłości. Warto wiedzieć, że płynne i sprawne osiągnięcie zamierzonego efektu, możemy zyskać przy zatrudnieniu pełnomocnika-specjalisty. Należy rozważyć kwestię zaczerpnięcia porad od profesjonalnego adwokata. Wrocław tak jak inne duże miasta oferuje wiele profesjonalnych kancelarii, które specjalizuję się w tej, konkretnej dziedzinie. To idealna możliwość uzyskania solidnego wsparcia oraz gwarancji doświadczenia.

Kancelaria prawna Wrocław radzi – co jeszcze warto wiedzieć?

Środki dowodowe są podstawowym elementem, który wpłynie na ostateczną decyzję sądu. Wiążą się one z dobrym przygotowaniem i mogą pomóc korzystnie rozstrzygnąć sprawę. Warto zwrócić uwagę na następujące elementy:
– wyjaśnienia, które prezentują Twoje stanowisko – postaw na spokojną, merytoryczną i wyważoną argumentację. Stres i negatywne emocje nie powinny brać góry nad całą sprawą,
– zeznania świadków – to równie ważny punkt w trakcie dowodzenia swojej racji, choć często trudny dla obu stron – gdy w zeznaniach uczestniczą członkowie rodziny czy przyjaciele,
– odpowiednio opisane dokumenty poświadczające różne kwestie, np. dokumenty laboratoryjne,
– fotografie czy materiały wideo przedstawiający daną sytuację,
– wiadomości e-mail oraz SMS z informacją o zawartości i kontekście,
kancelaria prawna Wrocław radzi również o dołączeniu wszelkich innych dowodów, które mogą być niezbędne podczas rozprawy.

W trakcie starań o rozwód z orzekaniem o winie, kluczowe znaczenie mają konkretne dowody, a nie argumenty. Przykładem może być zdrada, dlatego w zdobyciu dowodu potwierdzającego ten występek może pomóc nawet sam doświadczony detektyw.

Adwokat Wrocław – ważne konkluzje i porady

Przed rozpoczęciem procesu rozwodowego, warto zastanowić się nad pytaniami, które mogą paść ze strony sądu oraz współmałżonka. Warto pamiętać wtedy o okolicznościach zawarcia małżeństwa, przyczynach pogorszenia sytuacji, dochodach i miesięcznych wydatkach. Sąd bardzo rzadko wydaje decyzję o rozwiązaniu małżeństwa na pierwszej rozprawie. Trzeba być przygotowanym na kolejny etap. Rozwód to bez wątpienia trudny moment w życiu dla małżonków. Z tego względu każdy pełnomocnik m.in. z kancelarii prawnej Wrocław może zasugerować przygotowanie psychiczne do rozprawy. Złożenie pozwu rozwodowego to tylko pierwszy z kroków, dlatego warto przedyskutować przebieg wszystkich działań ze specjalistą i jak najlepiej się do nich przygotować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ