Pomoc adwokata w sprawach karnych

Pomoc adwokata w sprawach karnych

Otrzymując wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego wiele osób próbuje samodzielnie zmierzyć się z problemem. Nie jest to dobre rozwiązanie. Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata?

Proces karny – co warto wiedzieć?
Prawo karne dąży do wykrycia oraz osądzenia sprawcy czynu przestępczego. Otrzymując wezwanie na przesłuchanie w charakterze podejrzanego warto zareagować i już w tym momencie postarać się o pomoc dobrego adwokata.  Postępowanie przygotowawcze jest momentem, w którym warto zatroszczyć się o wsparcie adwokata. Czekanie na rozpoczęcie rozprawy sądowej bardzo często prowadzi do wydłużenia sprawy i niepotrzebnych nerwów.

Dlaczego warto korzystać z pomocy adwokata?
Od dawna słyszymy, że procesy karne ciągną się latami, a strony nie mogą doczekać się wyroku. I tu właśnie rozpoczyna się rola adwokata. Jednym z najważniejszych zadań adwokata jest dopilnowanie, by sprawa trwała jak najkrócej, a klient otrzymał zadowalający werdykt. Adwokat, po otrzymaniu pełnomocnictwa kontaktuje się z odpowiednim komisariatem policji bądź prokuratury, w zależności od tego, gdzie prowadzona jest sprawa karana. Zapoznanie się z aktami sprawy jest pierwszym krokiem do rozpoczęcia pracy.

Zadaniem adwokata jest wybór odpowiednich dowodów, pomoc klientowi w trakcie przesłuchań, a przede wszystkim pilnowanie, by w trakcie przesłuchań nikt nie przekroczył swoich kompetencji. Sprawne przeprowadzenie postępowania dowodowego, dopilnowanie, by w trakcie procesu nie nastąpiły błędy proceduralne ma zasadniczy wpływ na uzyskanie rozwiązania sprawy w jak najkrótszym czasie. Pomoc adwokata, który prowadzi do jak najszybszego finału sprawy to dla klienta ograniczenie kosztów procesu, który może ciągnąć się latami. Jednak najważniejszym zadaniem adwokata jest obrona klienta przed nim samym. Co to znaczy?

Prawo karne ma to do siebie, że rozpatrywane sprawy są bardzo emocjonujące dla każdej ze stron. Zadaniem adwokata jest dopilnowanie, by klient kierował się rozsądkiem i jednocześnie panował nad emocjami, które nigdy nie są dobrym doradcą. Polecamy szczególnie usługi doświadczonego eksperta, którego strona internetowa znajduje się pod adresem https://adwokat-koprowski.pl/. Wyróżnia go nie tylko profesjonalizm, który pomoże przebrnąć przez formalności procesowe to przede wszystkim wsparcie, empatia oraz zrozumienie dla sytuacji oraz emocji każdego klienta. Zachęcamy do kontaktu i umówienia spotkania w dogodnym terminie.

 

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij