Pomoc prawna w sprawach rozwodowych

Pomoc prawna w sprawach rozwodowych

Rozwód nie należy do najprzyjemniejszych wydarzeń w życiu człowieka i wiąże się z dużą ilością różnych emocji. Dlatego warto w takiej sytuacji skorzystać z usług profesjonalisty, który przeprowadzi nas przez cały proces rozwodowy od strony prawnej. Zwłaszcza, że z rozwodem wiążą się sprawy majątkowe i wzajemne rozliczenia między byłymi małżonkami oraz zagadnienia związane z podziałem opieki nad wspólnymi dziećmi, a także kwestie związane z alimentami. Właśnie te przykłady pokazują, że rozstrzygnięcia które w tym miejscu zapadną, będą miały realny wpływ na sytuację stron w przyszłości. Tym bardziej ważne jest fachowe wsparcie w takim momencie.

Doradztwo prawne

Kancelaria adwokacka Kraków specjalizuje się w sprawach rozwodowych i bardzo często doradza Klientom w tym zakresie. W pierwszej kolejności analizuje sytuację prawną. Klienta i dostarczone przez niego dowody. Sprawdza czy zostały spełnione wszystkie przesłanki do orzeczenia rozwodu przez sąd. W przypadku odpowiedzi pozytywnej przygotowuje pozew o rozwód albo odpowiedź na pozew, a następnie reprezentuje Klienta przed sądem. Takie wsparcie jest bardzo ważne, gdyż często nie będąc prawnikiem, nie mamy zbyt wielu okazji aby przebywać na sali sądowej. Natomiast dzięki obecności adwokata w trakcie rozprawy mniej się stresujemy i w razie jakichkolwiek wątpliwości, zawsze możemy je na bieżąco z nim skonsultować.

Przesłanki rozwodu

Sprawy rozwodowe wymagają wykazania, że:

  • doszło do rozkładu pożycia pomiędzy małżonkami w sposób zupełny i trwały – czyli nie ma szans żeby małżonkowie do siebie wrócili, gdyż nie wiąże ich już żadna więź: majątkowa, fizyczna ani uczuciowa
  • na skutek rozwodu nie ucierpi  dobro wspólnych małoletnich dzieci małżonków
  • orzeczenie rozwodu nie będzie sprzeczne z zasadami współżycia społecznego
  • odmowa zgoda na rozwód jest sprzeczna z zasadami współżycia społecznego, w sytuacji gdy rozwodu żąda małżonek wyłącznie winny rozkładu pożycia, a drugi małżonek nie wyraża na to zgody

Jak widać, orzeczenie rozwodu nie jest wydawane z automatu, zawsze gdy strony o to wnoszą. Aby rozwód został orzeczony przez sąd, muszą być spełnione powyższe przesłanki. Właśnie rolą profesjonalnego doradcy jest przygotowanie pisma procesowego w taki sposób, aby te wszystkie przesłanki zostały wykazane, a następnie potwierdzone przed sądem w trakcie rozprawy rozwodowej. Dokładna analiza prawna sytuacji i dobre przygotowanie pozwu o rozwód, bądź odpowiedzi na pozew to połowa sukcesu.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij