Sprawy rozwodowe – prawnik rozwodowy Wrocław

Rozwód jest niezwykle traumatycznym przeżyciem w życiu absolutnie każdej osoby, której przyszło przez to przechodzić. W wypadku, gdy zapadła decyzja o rozwodzie, warto zdecydować się na wynajęcie specjalisty od spraw rozwodowych.

Nie tylko przygotuje on w sposób niezwykle profesjonalny i rzeczowy pozew rozwodowy, ale będzie przede wszystkim prawdziwym wsparciem dla klienta w trakcie trwania całego postępowania. Warto więc zdecydować się na wynajęcie pełnomocnika. Pomoże on przygotować wszelkie dokumenty, a jego pomoc będzie także niezbędne, na przykład w wypadku zawierania ugody  między małżonkami.

Rozwody Wrocław

Jeśli jesteś mieszkańcem/mieszkanką Wrocławia lub okolic, warto zdecydować się skorzystanie z pomocy prawnik rozwody Wrocław. Nie tylko przygotuje on bowiem właściwie skonstruowany pozew rozwodowy, ale przede wszystkim doradzi w wypadku, na przykład procedowania winy.

Warto pamiętać, że rozwód to nie tylko zmiana stanu cywilnego, niejako w wielu przypadkach powrót do wolności. Rozwód to także kwestia podziału majątku, opieki nad dziećmi czy alimentów na rzecz drugiego małżonka.

Warto zatem wynająć specjalistę, który pomoże przejść przez wszystkie procedury możliwie jak najszybciej, a przede wszystkim sprawnie. W takim wypadku pomoc specjalisty jest nieoceniona. Pozwala ona przede wszystkim nie zagubić się w meandrach prawa oraz nawet przy takim, dość traumatycznym wydarzeniu jak rozwód. Można poczuć się bezpiecznie, nawet na sali rozpraw.

O czym pamiętać przy rozwodzie?

Rozwód czasami kończy się na jednej rozprawie, czasami trwa latami? Od czego to zależy? Zapewne od absolutnie wielu czynników, między innymi od tego, czy dane małżeństwo ma dzieci, czy w trakcie małżeństwa dorobili się wspólnego majątku. Dodatkowo, niezwykle istotne jest to, czy będzie procedowana wina czy nie. Istotna jest także zgodność małżonków co do rozpadu pożycia małżeńskiego, a przede wszystkim co do rozwodu.

Rozwód może być zarówno orzeknięty bez orzekania o winie, z winy obydwu małżonków bądź z winy jednego małżonka. Wszystko zależne jest, w przypadku procedowania winy. Warto podkreślić, że niezbędne jest wówczas postępowanie dowodowe. Nie inaczej sprawy się mają w wypadku posiadania dzieci, zarówno w wypadku biologicznych dzieci, jak i przysposobionych. 

Przede wszystkim należy ustalić wszelkie, niezbędne kwestie. Należy zdecydować, z kim dzieci będą mieszkały po rozwodzie. Istnieje także możliwość opieki naprzemiennej. Jednak należy wiedzieć, że w wypadku opieki naprzemiennej nie występuje obowiązek alimentacyjny. Jednocześnie należy pamiętać, że wysokość alimentów uzależniona jest zarówno od realnych i usprawiedliwionych potrzeb dziecka, ale także od możliwości zarobkowych ojca lub matki. 

Ważna jest także kwestia praw rodzicielskich. Często, gdy jeden z rodziców nie interesuje się dziećmi, przede wszystkim opieką nad nimi i ich potrzebami, druga ze stron może wystąpić z wnioskiem o ograniczenie praw rodzicielskim bądź o ich całkowite odebranie.

Warto wiedzieć, że w przypadku ich ograniczenia niezwykle ważny jest zapis, czy ograniczenie dotyczy jedynie istotnych spraw w życiu dziecka czy jest skonkretyzowane. Istnieje, na przykład możliwość zastosowania zapisu w wyroku, iż rodzic mający ograniczone prawa rodzicielskie może decydować jedynie w kwestii wyjazdów dziecka za granicę powyżej trzydziestu dni.

Rozwód Wrocław

Warto pamiętać, że to traumatyczne przeżycie, które plasowane jest na drugim miejscu, zaraz po śmierci najbliższego członka rodziny. Warto zatem zrobić wszystko, aby nie dokładał on jeszcze dodatkowych zmartwień i trosk.

Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na fakt, iż rozwód często nie kończy się na jednej rozprawie, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi opieka nad dziećmi czy jest procedowana wina jednego z małżonków. W przypadku postępowania dowodowego warto zwrócić uwagę na fakt, iż należy mieć dowody, na przykład na zdradę drugiego ze współmałżonków. 

Podsumowując, niezwykle istotny jest właściwy przebieg całego postępowania może być dość długi. Dużo uzależnione jest od faktu, czy pozew rozwodowy został właściwie przygotowany oraz czy zawarte zostały w nim wszystkie, niezbędne kwestie.

Jest to zwłaszcza istotne w przypadku posiadania wspólnego majątku czy dzieci. Skorzystanie z usług specjalisty może realnie ułatwić, a przede wszystkim znacznie zmniejszyć ilość stresu. Rozwód winien być bowiem traktowany nie jak koniec, ale przede wszystkim jako nowy początek. Jeden rozdział życia się kończy, lecz drugi, całkiem nowy się rozpoczyna.

Więcej znajdziesz tutaj: https://kancelariagmerek.pl

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij