Upadłość transgraniczna

Dzisiaj postępowania sądowe, potrafią naprawdę nieźle nas zaskoczyć. Bardzo często przeciągają się one w nieskończoność, a czasem nawet prowadzone są w zupełnie innym państwie, co może utrudnić możliwość stworzenia właściwej obrony. Trzeba przyznać że upadłość transgraniczna, wymaga szczególnego zespołu ludzi prawników, którzy będą w stanie poradzić sobie jako reprezentanci polskich przedsiębiorców w konkretnej sprawie z dala od kraju.

Należy pamiętać, że w różnych krajach występuje zupełnie inna droga sądowa, przez co postępowania upadłościowe, raz trwają krócej a raz dłużej. Jeśli ktoś jest w stanie zapewnić doświadczony zespół pracowników, to można być pewnym, że z każdą sytuacją można sobie poradzić. Nie ulega wątpliwości, że w upadłości transgranicznej, można dostrzec wiele możliwości, które są w stanie przyspieszyć i poprawić sam proces upadłościowy danej firmy.

Czym dokładnie jest upadłość transgraniczna

Jest to nic innego jak szansa na oddłużenie się i lepsze spoglądanie w przyszłość. Ogłaszając bankructwo poza granicami kraju możemy raz na zawsze uwolnić się od rosnących długów, które na dobrą sprawę, tylko jeszcze bardziej komplikują całą sprawę. Oczywiście każde tego typu działania, wymagają dodatkowego przemyślenia, co zresztą nikogo nie dziwi. Na pewno doświadczona pomoc, pozwala nam na lepsze spojrzenie na wiele różnych kwestii, które dzisiaj są kluczowe, aby w pełni rozeznać się z problemem. Niekiedy w niektórych sytuacjach nawet istnieje dodatkowa szansa na rozpoczęcie wtórnego postępowania upadłościowego, wobec dłużnika. Możliwości jest naprawdę wiele. Tak naprawdę każda z dostępnych opcji może przyczynić się do sukcesu, pod warunkiem, że zadbamy o wszystkie formalności.

Praktyczna logika

Na pewno nie możemy być obojętni w takiej sytuacji, tylko po prostu skupić się na odpowiednich rozwiązaniach i zastosować je w praktyce. Kompleksowe usługi są bardzo ważne, ponieważ całość działań, jest wtedy o wiele bardziej skoordynowana. Takie podejście rzeczywiście przekłada się na określony sposób funkcjonowania i upadłość transgraniczna, to przede wszystkim jedyny sposób na jakieś konkretniejsze rozwiązanie. Na pewno wiele osób doceni tego typu możliwości, zwłaszcza jeśli są one w zasięgu ręki. Kompleksowe usługi związane z upadłością transgraniczną, są dzisiaj dostępne praktycznie dla każdego. Każda osoba może bez problemu skorzystać z podobnych usług, co z pewnością ma duże znaczenie w praktyce.

Podstawa prawna

Podstawą prawną w sferze upadłości transgranicznej jest rozporządzenie Rady WE nr 1346/2000 z 29 maja 2000r. Wymogiem powołania się na w/w przepisy jest posiadanie przez dłużnika głównego ośrodka działalności w danym państwie członkowskim tzw. COMI (centr of main interests). Nie jest to jednak do końca połączone z miejscem statutowym samej siedziby. Warto podkreślić, że jeśli sąd innego państwa członkowskiego uzna, że siedziba danego przedsiębiorstwa mieści się na jego terenie może prowadzić pełne postępowanie upadłościowe. Przeprowadza się je zgodnie z przepisami państwa gdzie wykonywane są wspomniane czynności. To bardzo ważne aby zadbać o każdy szczegół i po prostu w pełni przejść do konkretnych działań, które mogą wiele zmienić. Trzeba pamiętać, że liczy się doświadczenie i kwalifikacje zawodowe, ponieważ nie każdy jest w stanie przeprowadzać upadłości transgranicznych. Tylko wybrani ludzie,są naprawdę w stanie podołać takiemu zadaniu i właśnie dlatego, należy się w pełni przygotować do podobnych działań, aby nie zaliczyć jakieś wpadki.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij