Walka o dziecko

Eks partner chce odebrać Ci dziecko?. Niestety w dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce się rozwieść albo po prostu rozstać. Spora rzesza osób decyduje się także na tak zwany nieformalny związek. W takiej sytuacji przynajmniej nie mają problemu z dokonaniem podziału majątku.

Ale co robić, jeśli oboje chcą by dziecko zamieszkało właśnie u nich? Wtedy niestety problem może się już pojawić. Jeśli sami się nie dogadają, to niestety dziecko lub dzieci mogą wylądować w ośrodku opiekuńczym.

Dzieci są najważniejsze

Oczywiście nie musi tak być i jeśli tylko któryś z rodziców wykaże choć trochę odpowiedzialności i przejmie się losem swoich dzieci, to może się okazać, że sąd przyzna mu alimenty oraz prawo do opieki na dziećmi. W takiej sytuacji należy więc myśleć o dobru dziecka, a nie swoim własnym. Najważniejsze jest, aby tak dogadać się z byłym partnerem, żeby dla dzieci było jak najlepiej. Owszem jest to możliwe. Należy tylko wykazać odrobinę dobrej woli.

Pozbawienie praw

Warto zaznaczyć, iż pozbawienie władzy rodzicielskiej uniemożliwia rodzicom tylko i wyłącznie podejmowanie decyzji w sprawach dotyczących dzieci lub dziecka. Pomimo odebrania praw rodzicielskich rodzice mają oczywiście prawo, a wręcz obowiązek utrzymywania kontaktów z dzieckiem. Należy to podkreślać tak często jak to tylko możliwe ze względu na to, że niektórzy rodzice po prostu nie mają tego świadomości i mogą przez to popełnić życiowy błąd, którego już zawsze będą żałować. Jak wiadomo dużo trudniej jest odbudować utraconą relację, na której stratę pracowało się latami. Zaniechanie kontaktów może być dla nas niezwykle bolesne w przyszłości. Nie mówiąc już o dzieciach, które nie dość, że musiały przeżyć rozstanie rodziców, to jeszcze utratę kontaktu z jednym z nich. Wiele osób mogłoby się przecież załamać.

Kto zabierze dziecko?

Walka o dzieci to najgorszy scenariusz ze wszystkich możliwych. Wiadomo, że lepiej jest się dogadać. Nikt przecież takiej sytuacji nie chce, że oboje z rodziców chcą aby dziecko mieszkało właśnie z nim, więc to zrozumiałe, że każdy będzie walczył o prawo do opieki. Każdy kto nie ma zbyt wiele pieniędzy woli, aby dzieci były z nim i utrzymywały się z alimentów. Zawsze można je wtedy lepiej rozdysponować, niż w sytuacji gdy sami mielibyśmy je płacić byłemu partnerowi. Każdy przecież chce dla dzieci jak najlepiej, ale gdy sam nie będzie miał pieniędzy, to odbije się to także na dzieciach. Niestety czasami też mamy do czynienia z sytuacją w której rodzice chcą mieć dzieci przy sobie, aby odnosić z tego powodu korzyści majątkowe. Należy oczywiście jak najbardziej potępiać tego typu zachowania i walczyć z nimi zawsze gdy to możliwe. Najgorszą sytuacją dla dzieci jest zdecydowanie moment, w którym oboje z rodziców kłócą się o prawa do opieki. Warto więc w takiej sytuacji nie myśleć o sobie, ale o dobru dzieci. Jeśli popełnimy jakiś błąd, może to się odbić na zdrowiu psychicznym dzieci. A nikt chyba by tego przecież nie chciał. Zawsze jest dobry czas na naprawę błędów z przeszłości.

1 comment

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij