Bitcoin - jak inwestować w Bitcoin. Czy Bitcoin jest zgodny z prawem

Bitcoin – jak inwestować w Bitcoin. Czy Bitcoin jest zgodny z prawem?

Kryptowaluty to obecnie jeden z popularniejszych sposobów na inwestowanie. Zdecydowanie prym wiedzie tutaj Bitcoin, czyli pierwsza cyfrowa waluta, która pojawiła się na rynku kilkanaście lat temu. Do dziś rośnie liczba użytkowników, którzy próbują swoich sił właśnie w tej formie inwestycji. Jak zacząć? Czy jest to legalne?

Czym jest Bitcoin?

Warto zacząć od podstaw, czyli od wyjaśnienia czym jest Bitcoin. Ogólną definicję pewnie zna każdy, czyli że jest to kryptowaluta, która została wprowadzona na rynek cyfrowy w 2009 roku przez nieznanego człowieka lub grupę ludzi. Jest to specjalne oprogramowanie, które działa na rozbudowanej sieci węzłów do przeprowadzania transakcji. Obecnie w ciągu ostatnich lat pojawiło się wiele innych kryptowalut (Ethereum, Litecoin, Dash, Bitcoin Cash), ale do dziś to właśnie Bitcoin jest tym najpopularniejszym. Jego najważniejszą funkcją jest inwestycje oraz spekulacje, w mniejszym stopniu wykorzystuje się go do przeprowadzania transakcji w celu płatności.

Jak zacząć inwestować w Bitcoin?

Jak w każdym innym przypadku, także przy inwestowaniu w kryptowaluty, w tym także w Bitcoin wiąże się z pewnym ryzykiem. Konieczna jest tutaj znajomość podstaw działania tego rynku, co pozwoli na lepsze i bezpieczniejsze poruszanie się w jego obrębie. Jak zacząć inwestować w Bitcoin doradza Hotmoney, warto przy tym mieć świadomość, że mamy tutaj do dyspozycji trzy główne drogi działania. Pierwsza z nich to po prostu zakup kryptowaluty na giełdzie, drugi to inwestowanie poprzez kontrakty i trzecie to wykorzystanie opcji binarnych. Zanim jednak zacznie się cokolwiek robić, warto w pierwszej kolejności zasięgnąć większej wiedzy na temat Bitcoin, jego funkcji, a także najważniejszych haseł z nim związanych.

Najpopularniejszy sposób inwestycji w Bitcoin – zakup na giełdzie

Ten sposób inwestowania zdecydowanie dominuje na rynku i jest jednocześnie najprostszy. Wystarczy założyć konto w kantorze kryptowalut oraz stworzyć swój portfel i to wystarczy. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych stron, które zajmują się handlem kryptowalutami i gdzie można dokonywać transakcji i wykorzystywać Bitcoin na różne sposoby.

Jak inwestować w Bitcoin przez kontrakt?

Rzadziej spotykanym rozwiązaniem przy inwestowaniu w Bitcoin są kontrakty. Pojawiły się one dopiero później, gdy zainteresowanie tym rynkiem znacząco wzrosło. Zajmują się tym największe instytucje finansowe, które oferują kontrakty na różnicę. Chodzi o to, że potencjalny zysk dotyczy różnicy, jaka pojawiła się między momentem podpisania umowy, a jej zakończeniem.

Czym są opcje binarne przy inwestycjach w Bitcoin?

Trzecią możliwością inwestycji, są tak zwane opcje binarne. Polega to na tym, że obstawia się kierunki kursu Bitcoina, w określonym czasie, mając przy tym możliwość uzyskania stałej wypłaty. W tych trzech rozwiązań inwestycyjnych ta konkretna cieszy się najmniejszą popularnością, choć przez wielu specjalistów uznawana jest jednocześnie za najprostszą.

Czy Bitcoin jest legalny w Polsce?

Inwestowanie w Bitcoiny w Polsce jest w pełni legalne i zgodne z prawem, ale z pewnymi ograniczeniami. Według Ministerstwa Finansów, działanie na tym rynku nie łamie przepisów, choć jednocześnie Bitcoin nie może mieć takiego samego statusu jak waluta właściwa, podobnie jak i inne instrumenty finansowe. Dodatkowo sprzedaż i obrót kryptowalutami podlega pod opodatkowanie, jako że kwalifikuje się jako przychód.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij