Czy tylko adwokat pomoże w sprawie rozwodowej?

Artykuł powstał we współpracy z warszawskim adwokatem Janem Przemysławem Kopko

Dzisiaj rozwód z partnerem nie jest czymś marginalnym. Obecnie co drugie małżeństwo kończy się rozwodem, co sprawia, że tego typu zdarzenia, mają miejsce coraz częściej. Sprawy rozwodowe mają to do siebie, że potrafią się ciągnąć miesiącami, a nawet latami, zwłaszcza jeśli w czasie rozwodu następuje konflikt związany z podziałem majątku i wiele innych kwestii formalnych jak opieka nad dziećmi.

Tak naprawdę to drogi dwóch bliskich osób rozchodzą się czasem w bolesnych okolicznościach w wyniku zdrady lub też innej sytuacji życiowej. Wtedy rozwód jest niczym innym jak zabezpieczeniem najważniejszych spraw majątkowych i rodzinnych.

Wszystkie te kwestie muszą być w odpowiedni sposób uregulowane, nie ma innej możliwości. Oczywiście to sąd musi zadecydować czy faktycznie doszło do całkowitego rozpadu pożycia małżeńskiego.

Takim rozpadem jest, zerwanie więzi, pomiędzy małżonkami w trzech najważniejszych sferach duchowej, fizycznej i gospodarczej. Wtedy sąd nie ma żadnych wątpliwości, rozpad małżeństwa jest nieunikniony. Kłótnia o majątek potrafi być stresująca.

Czasem osoba chcąca rozwieść się boi się takiego podziału/. W tym wypadku potrzebny jest specjalista taki jak adwokat rozwodowy. Tylko wtedy mamy pewność, że czynności związane z rozwodem zostaną przeprowadzone po naszej myśli.

Rozwód w praktyce

Przede wszystkim pozew o rozwód składany jest do sądu w formie pisemnej w określonym wydziale cywilnym. Sąd bardzo często orzeka rozpad małżeństwa, zwłaszcza jeśli sytuacja wygląda tak, że dwie osoby ze sobą nie mieszkają oraz nie prowadzą razem gospodarstwa, co jest przesłanką do tego, że wszystkie warunki, dotyczące rozpadu małżeństwa zostały spełnione. Teraz pozostaje nam już tylko zdać się na wiedzę adwokata i jego doświadczenie.

Kwestie finansowe czy też ustalenie zamieszkania dziecka po rozwodzie są bardzo trudne i wymagają wnikliwej analizy. W wielu przypadkach rozwód jest tylko wstępem do innych kwestii zasadniczych, które muszą zostać wyjaśnione.

Wpływa to zdecydowanie, na czas trwania takiego procesu, co z pewnością nie jest, korzystnym rozwiązaniem, dla żadnej ze stron. Adwokat rozwodowy, taki jak adwokat Jan Przemysław Kopko, ma za zadanie pomóc nam przebrnąć przez wszystkie formalności po to aby całe zamieszanie skończyło się dla nas dobrze.

Istnieją inne możliwości

Warto zauważyć, że kwestie związane z rozwodem zmieniają się diametralnie. Widać to w szczególności w zachodnich krajach Europy a w szczególności we Francji. Tam możemy uzyskać rozwód bez obecności prawnika sądu oraz innych zbędnych formalności. Takie nowoczesne podejście sprawia, że adwokat rozwodowy nie jest jedynym rozwiązaniem, z którego można skorzystać. Osoby szukające szybkiego rozwodu mogą załatwić tę kwestię w urzędzie miasta u zwykłego urzędnika.

Prawidłowo we Francji czy też innych ważnych krajach w Europie od 1 stycznia 2017 roku można rozwiązać małżeństwo u notariusza. Trzeba przyznać, że takie rozwiązanie dla wielu osób może wydawać się opłacalne, zwłaszcza że wszystkie procedury związane z rozwodem są przyspieszone.

Jest to opcja dla tych osób, które chcą sobie oszczędzić wzajemnej batalii w sądach i rozwieść się jak najszybciej zaczynając nowe życie.

Należy pamiętać, że obie strony mogą być reprezentowane przez adwokat rozwodowy, ale nie jest to wymagane. Sam rozwód nie jest szczególnie kosztowny, bo wszystkie formalności kosztują nas tylko 50 euro.

Czy istnieje zagrożenie?

Inną sprawą związaną z takim szybkim rozwodem są wątpliwości czy któreś z małżonków nie wykorzysta sytuacji, w której prawa danego małżonka mogłyby okazać się bardzo niekorzystne. Problemy związane z losem dzieci, czyli ustaleniem kwestii opieki nad nimi to poważne sprawy i trudniejsze niż zwykły podział wspólnego majątku. Oprócz wygody należy rozpatrzeć czy rzeczywiście rozwód u notariusza jest korzystny.

W tym przypadku decyzję należy podjąć samemu dla wielu osób tego typu rozwiązanie to zbawienny lek ograniczający batalię w sądach i innych instytucjach. Adwokat rozwodowy w takich wypadkach niewiele nam pomoże. Możemy go wykorzystać jako reprezentanta jednej ze stron, ale na tym kończy się jego udział.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij