Dlaczego Frankowicze mogą wygrać z bankiem i pozbyć się kredytu we frankach

Dlaczego Frankowicze mogą wygrać z bankiem i pozbyć się kredytu we frankach?

Posiadacze kredytu we frankach szwajcarskich mogą wytoczyć powództwo nieuczciwemu bankowi. Dla wielu osób wizja rozprawy jest przerażająca, jednakże to jedyny sposób na uwolnienie się od ogromnego zadłużenia. Czy można wygrać z bankiem i finalnie pozbyć się kredytu we frankach?

Dlaczego Frankowicze mogą wygrać z bankiem?

Istnieje możliwość wygrania sprawy, jednakże po zebraniu odpowiednich dowodów. Po pierwsze, umowa, która została zawarta z bankiem, musi posiadać niedozwolone postanowienia umowne, a więc zapisy niekorzystnie kształtujące sytuację kredytobiorcy. Aby ocenić, czy umowa zawiera klauzule abuzywne, konieczna będzie profesjonalna analiza umowy wykonana przez doświadczonego prawnika. Jeżeli przedstawiciel prawny stwierdzi, że takie zapisy są zawarte w umowie, istnieje podstawa do wysunięcia żądania względem banku o unieważnienie zawartej umowy, bądź usunięcia niedozwolonych zapisów (odfrankowienia kredytu). W obu przypadkach powstaje żądanie zwrotu środków po stronie kredytobiorcy, jednakże w przypadku unieważnienia umowa o kredyt zostaje usunięta z obrotu prawnego, a w przypadku odfrankowienia z umowy zostają usunięte niedozwolone klauzule, a kredyt we frankach staje się kredytem w złotówkach.

Czy możliwe jest pozbycie się kredytu we frankach?

Najnowsze orzecznictwo dopuszcza zarówno unieważnienie kredytów denominowanych, jak i indeksowanych. W okresie udzielania kredytów frankowych banki dopuszczały się manipulacji, grożąc, że kredyt we frankach to jedyna możliwość otrzymania świadczenia, gdyż konsument nie posiada zdolności do kredytu w złotówkach. Biorąc to pod uwagę, banki celowo dopuszczały się nadużyć, aby skłonić do zaciągnięcia kredytu w obcej walucie. Jeżeli podobna sytuacja miała miejsce podczas udzielania kredytu, warto uwzględnić to w powództwie. Zapadły już wyroki, które określiły zachowania banków jako naganne, a nawet w niektórych przypadkach, dzięki takiej argumentacji, doszło do uwzględnienia roszczeń konsumentów.

Jeżeli w umowie frankowej znajdują się niedozwolone klauzule, to po skorzystaniu z porady prawnej, można pozwać bank, nawet jeżeli kredyt został już w całości spłacony, bądź została niewielka suma do uregulowania. Pozwoli to uniknąć spłacania zawyżonego kredytu przez następne lata. Istnieje duża szansa na wygraną, a więc warto dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej. Aktualnie pomoc Frankowiczom oferuje wiele kancelarii i tak jako swojego przedstawiciela warto wybrać prawnika, który posiada już doświadczenie w sprawach frankowych.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij