Faktoring online – niezawodny sposób na zatory płatnicze

Choć ustawodawca podejmuje co jakiś czas kolejne kroki mające na celu zatrzymanie występowania zatorów płatniczych lub chociaż zminimalizowanie ich negatywnych skutków, nie sposób wyeliminować problem zupełnie – przynajmniej na skalę kraju. Istnieje jednak proste rozwiązanie, które może raz na zawsze zażegnać problemy związane z zatorami płatniczymi w Twojej firmie – to faktoring online. Jeżeli więc zdarza Ci się czekać na spłatę faktur ze strony kontrahentów dłużej, niż to komfortowe dla Ciebie i Twojego przedsiębiorstwa, jeżeli miewasz problemy z płynnością finansową przez nieterminowych klientów lub musisz wystawiać faktury z długim terminem płatności, ten artykuł jest dla Ciebie!

Skąd się biorą zatory płatnicze?

Jeżeli wystawiasz faktury swoim kontrahentom i dajesz im 30, 60, a może nawet więcej dni na spłatę należności, znacząco zwiększasz ryzyko wystąpienia zatoru płatniczego. Problem w tym, że w niektórych branżach tego typu praktyki są standardem, a czasem nawet koniecznością.

Wystawianie faktur z długim terminem płatności wielu klientom łatwo może doprowadzić do powstania zatoru płatniczego, co w dłuższej perspektywie sprawia problemy z płynnością finansową, może poskutkować zahamowaniem rozwoju przedsiębiorstwa, a nawet doprowadzić do jego upadłości.

Jak bronić się przed zatorami płatniczymi?

Rozwiązaniem wprost stworzonym na potrzeby przedsiębiorców borykających się z zatorami płatniczymi, jest faktoring online. To usługa, dzięki której przedsiębiorca może sprzedać faktury wystawione przez swoją firmę. Zakupu tych faktur dokonuje faktor, czyli bank lub firma faktoringowa.

W ramach faktoringu online przedsiębiorca otrzymuje limit faktoringowy, czyli kwotę, która będzie dla niego dostępna przez cały okres rozliczeniowy. Finansowanie limitu odbywa się poprzez zgłaszanie wystawionych kontrahentom faktur do rozliczenia.

Faktoring online pozwala przedsiębiorcom odzyskać zamrożone środki w kilka godzin, co w perspektywie oczekiwania tygodniami na spłatę jest opcją o wiele korzystniejszą.

Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

Faktoring online to świetne rozwiązanie dla tych firm, które często miewają problemy z kontrahentami. Jeżeli więc nie pierwszy raz czekasz na spłatę faktury, to usługa dla Ciebie. Co więcej, faktoring posiada różne odmiany, w tym takie, które przenoszą ryzyko niewypłacalności kontrahenta na faktora. W takim układzie po sprzedaży faktury nie musisz się już martwić finansowaniem. Nawet jeżeli Twój klient będzie miał problemy ze spłatą w terminie, kwestię windykacji przejmie firma faktoringowa – Ty nie musisz się już niczym martwić!

Dowiedz się więcej o faktoringu online, skorzystaj z kalkulatora i poznaj inne odmiany faktoringu w PragmaGO!

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij