Gwałt na kobiecie ciężarnej

Należy dzisiaj zwrócić uwagę, na konkretnie przepisy, które ulegną zaostrzeniu. Na pewno może to cieszyć wiele kobiet, ponieważ mowa tutaj o gwałtach ze szczególnym okrucieństwem na ciężarnej kobiecie. Chodzi tu przede wszystkim o ustanowienie osobnego prawa, dzięki czemu gwałty tego typu stanowiłyby autonomiczne przestępstwo, za które groziłaby większa kara, niż w przypadku zwykłego gwałtu.To bardzo ważna zmiana, ponieważ daje to więcej bezpieczeństwa ofierze takiego gwałtu.

Oczywiście przepisy dotyczyłyby również przestępców, którzy oprócz gwałtu, doprowadzają kobiety do bardzo poważnych obrażeń cielesnych. W takich przypadkach sądy powinny być surowe i wyznaczać możliwie najwyższe kary, dla samych przestępców. Nie może być pobłażania, ponieważ jest to naprawdę poważna kwestia, gdzie naprawdę przestępstwo jest bardzo poważnym czynem karnym, co w rzeczywistości, odbija się, na późniejszym życiu takiej zgwałconej kobiety.

Kara adekwatna do czynu

Niestety ale w wielu przypadkach kara nie zawsze była adekwatna do czynu i dzisiaj Ministerstwo Sprawiedliwości, chce to zmienić w taki sposób, aby przestępcy seksualni, nie czuli się zwyczajnie bezkarni, zwłaszcza jeśli atakują oni bezbronne kobiety. Teraz kara za gwałt w maksymalnym wymiarze kary może wynieść, nawet 25 lat pozbawienia wolności, co na pewno jest sporą zmianą. Oczywiście kara za zgwałcenie małoletniej osoby, również idzie do góry, ponieważ za ten czyn obecnie groziło zaledwie maksymalnie trzy lata. Na pewno takie przepisy są w stanie o wiele surowiej oceniać tego typu sprawy, co sprawia, że ofiary nie będą musiały się bać, że ich oprawca, po kilku latach odsiadki, wyjdzie na wolność i będzie robił to samo. Takie zaostrzenie przepisów było bardzo potrzebne.

Kara musi być karą

Co więcej oprócz zwiększenia samych wyroków, przepisy mają dodać także typy kwalifikowane, takich przestępstw, zwłaszcza jeśli w następstwie gwałtu, ofiara umiera wskutek odniesionych obrażeń. Wtedy sąd mógłby wydać wyrok 25 lat pozbawienia wolności, bez możliwości przedterminowego warunkowego zwolnienia, za dobre sprawowanie. Oznaczałoby to, że osadzony musiałby odbyć całą karę, bez możliwości jej zmiany.

Jest to bardzo ciekawy projekt, ponieważ w istotny sposób zmieniałby on kwalifikowanie takiego czynu, co przełożyłoby się na lepszą skuteczność prawną. Warto więc podkreślić fakt, że dzisiaj przestępstwa seksualne, nie są aż tak mocno karane, a sprawcy tego typu przestępstw, bardzo często otrzymują niskie wyroki, gdzie mogą wyjść z więzienia po paru latach.

Bez przebaczenia

To bardzo dobrze, że prawo karne zaczyna poważniej traktować temat gwałtów, ponieważ przestępstwa na tle seksualnym, są nadal najczęściej występującymi przypadkami. W takich przypadkach nie można być pobłażliwym, tylko skutecznie wymierzyć wysokie kary, to jeden z najlepszych sposobów, na odstraszenie przestępców, nie wolno dawać im wolnego przyzwolenia, dlatego dobrze, że przepisy prawa tak drastycznie się zmieniają. Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo innych osób, które jest bardzo ważne. Należy mieć świadomość, że to działa właśnie w taki sposób i osoby mające problemy z podobnymi przestępstwami, na pewno zostaną właściwie ukarane.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij