Nieuprawnione roszczenia – jak sobie z nimi poradzić?

Prawo polskie ma za zadanie chronić obywateli. Niestety zdarzają się sytuacje, że dochodzi do pewnych nadużyć względem obywatela. Nieuprawnione roszczenia mogą powodować niewątpliwie duży stres dla osoby, wobec której toczy się np. sprawa windykacyjna. Jeżeli uważamy, że jesteśmy stroną pokrzywdzoną i pomówioną powinniśmy udać się kancelarii adwokackiej. Białystok jest miastem, gdzie toczy się wiele takich spraw cywilnych i karnych.

Roszczenia – co warto wiedzieć?

Aby przejść do tematu, jak sobie radzić z bezpodstawnymi roszczeniami, warto zastanowić się, czym tak naprawdę one są? Wynikają z prawa cywilnego, a dokładnie z prawa podmiotowego. Tutaj istotne znaczenie ma treść, której celem jest żądanie, aby dana osoba zachowała się w sposób określony. W tym przypadku osobę, która ma roszczenia nazywa się wierzycielem. Z kolei osoba, na której ciąży obowiązek zadośćuczynienia jest dłużnikiem. Powstanie roszczenia ma swój początek w zdarzeniach prawnych. Tutaj należy odnieść się do przepisów prawa cywilnego. Oczywiście zdarzenie musi mieć charakter doniosły i odnosić się do licznych zdarzeń prawnych. Niestety roszczenia często są także bezpodstawne i w dalszej części naszego poradnika dowiecie się, jak z nimi walczyć.

Roszczenie windykacyjne – jak walczyć z bezpodstawnym roszczeniem?

Roszczenie windykacyjne odnosi się do roszczenia o działanie, w tym przypadku o zwrot długu. Jak wiadomo osoba, która weźmie kredyt musi go oddać. Zatem w przypadku takich osób egzekwowanie długu ma absolutnie podstawy. Schody zaczynają się wtedy, gdy zawrzemy ukrytą umowę, nie będąc tego świadomi, np. rejestrując się na stronie internetowej. Swego czasu są wiele osób miało problem ze stroną internetową Pobieraczek. Osoby, które zarejestrowały się na nią już po krótkim czasie otrzymywały rachunki za korzystanie z usług. Niestety niektóre osoby z obawy przed konsekwencjami płaciły wystawione faktury. Mimo akcji informacyjnych takie sytuacje zdarzają się do teraz. Jeżeli nie czujemy się osobami winnymi i uważamy, że absolutnie nie popełniliśmy takiego wykroczenia, to powinniśmy udać się do kancelarii adwokackiej. W Białymstoku wiele osób skorzystało z takiej pomocy. Adwokat na pewno pomoże w takiej sprawie. Można tutaj dochodzić swoich praw w sprawach cywilnych i karnych. Tutaj należy skorzystać z art. 24 KC.

Zakłócanie ciszy nocnej – częsty problem z sąsiadami

Niestety kłótnie z sąsiadami często mogą prowadzić do bezpodstawnych oskarżeń czy roszczeń. Bywają one też źródłem pomówień. Ciągłe wzywanie straży miejskiej czy policji może powodować stres u osoby oskarżonej. Niestety często wiążą się też z bezpodstawnie nakładanymi mandatami. W takiej sytuacji również warto skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej. Białystok jest miastem, gdzie adwokaci zajmują się wieloma sprawami dotyczącymi problemami swoich klientów z rzekomym zakłócania ciszy nocnej. Na samym początku adwokat wraz z osobą pokrzywdzoną może skierować pismo do osoby, która pomawia. W tym piśmie musi znaleźć się wezwanie do zaprzestania takich działań, gdyż w innym wypadku pokrzywdzony i adwokat skierują pismo do sądu i zostanie wszczęte postępowanie. W takiej sytuacji można również starać się o zadośćuczynienie, które stanowi rekompensatę za straty moralne. Można także zażądać, aby osoba czy instytucja, która zniesławia wpłaciła zasądzoną sumę na cel charytatywny.

Próba wymuszenia – jak radzić sobie z takimi problemami?

Niestety zdarzają się sytuacje, że firmy żerują na niewiedzy ludzi. Szczególnie dotyczy to osób starszych, które niekoniecznie znają swoje prawa. Tak dochodzi do sytuacji, że emeryci straszeni są windykacjami za rzekome zawarcie umów przez telefon. Niestety tutaj do roszczeń dochodzi zastraszanie. W takiej sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z kancelarią adwokacką zajmującą się sprawami cywilnymi w Białymstoku. Tutaj można również dochodzić swoich praw na podstawie przepisów prawa karnego. W tym przypadku osoba pokrzywdzona może czuć, że została poniżona w oczach opinii publicznej i narażona na utratę zaufania, przez co np. może się zdarzyć, że utraci pracę.

Zatem jeżeli uważasz, że zostałeś niesłusznie pomówiony, to powinieneś jak najszybciej skorzystać z usług profesjonalistów. Dzięki temu nie narażasz się na stres, ani straty moralne i finansowe.

Leave a reply

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij